1950 m. gegužės 9 d. pasirašyta istorinė Prancūzijos užsienio reikalų  ministro Roberto Šumano deklaracija, kuria jis pakvietė Europos tautas vienytis, yra laikoma Europos integracijos pradžia ir kasmet švenčiama kaip Europos Sąjungos gimtadienis.

Europos diena – taikos ir vienybės diena.

Veiklos, skirtos Europos dienai

Europos dienos minėjimas „Europa Šiauliuose – 2023“, įsijungiant į bendrą Europos renginių srautą Lietuvoje, akcentuojant saugią, tvarią aplinkai Europą.

Akcija – flashmobas prekybos centre „Saulės miestas“, kuris yra centrinėje miesto dalyje ir kur renkasi daug žmonių. Muzikos grupė „siMilaR“ įvairiose skirtingose prekybos centro vietose atliks muzikinius kūrinius. Jaunieji savanoriai pasveikins praeivius su Europos diena pasidalindami informaciniais leidiniais, saldumynais.

Atsižvelgiant į geopolitinę situaciją, Europos dienos tematika persipins su ES solidarumo akcijomis. Akcentai – solidarumas, vienybė, stiprybė solidarumas su Ukraina, tai pat Europos gamtinės aplinkos išsaugojimas, skaitmeninų technologijų svarba kiekvieno mūsų gyvenime.

Partneriai:  savanorių komandos, prekybos centras „Saulės miestas“, “Romuvos” gimnazija.

Gegužės 9 diena 12 val.

Video klipas su Europos dienos sveikinimais iš Lietuvos miestų.

Vaizdo sveikinimą iš Lietuvos miestų rasite gegužės 9-ąją, Europos dieną, EUROPE DIRECT socialinėje žiniasklaidoje ir https://eudirect.lt/ svetainėje.

Organizatoriai: EUROPE DIRECT Lietuvoje centrai

Gegužės 9 diena

 

Nuotolinė diskusija „Vartotojų teisių apsauga: praktiniai patarimai“.

Diskusija skirta Lietuvos referendumui dėl stojimo į ES 20-mečiui ir Europos Sąjungos 30-mečiui.

Diskusijos trukmė ~ 1 val. Renginys vyks Zoom platformoje, kuriai būtina išankstinė registracija, renginio transliavimo nuoroda bus atsiųsta užsiregistravus.

Organizatoriai: EUROPE DIRECT Lietuvoje centrai

Gegužės 23 diena, 11 val.